Jsme předním výrobcem zdravotnických a hygienických prostředků ve střední Evropě.

Jsme hrdým pokračovatelem rodinné společnosti Batist založené v roce 1992.

Buničitá vata
Buničitá vata

Buničitá vata - přířezy

Buničitá vata - přířezy

Charakteristika: Buničitá vata, vysoce bělená nebo nebělená. Zvlášť měkká a savá, nepráší, s jemnou stejnoměrnou strukturou, příjemná na dotyk, nesterilní. Přířezy jsou řezány s vysokou rozměrovou přesností a různých velikostí.

Použití: Základní zdravotnický materiál, který je díky své savosti vhodný pro lékařské, hygienické i kosmetické účely.

Buničitá vata – tampony

Buničitá vata – tampony

Charakteristika: Vysoce bělená, vrstvená obvazová buničina, s jemnou stejnoměrnou strukturou. Okraje tamponů jsou ražením zesílené, tampony mají stálý tvar polštářku a dobrou soudržnost, lehce se oddělují, nepráší a neotírají se. Vyrábí se v nesterilní i sterilní verzi, počet vrstev tamponu je 8 nebo 12. Nesterilní jsou navinuty ve dvou řadách na roli a balení obsahuje dvě role. Sterilní jsou baleny v určitém množství v balíčku

Použití: K čištění a lokální dezinfekci pokožky před injekcemi, infuzemi a menšími chirurgickými zákroky. Jako savý polštářek při malých zraněních a k různým hygienickým a kosmetickým účelům.

Buničitá vata – role

Buničitá vata – role

Charakteristika: Buničitá vata vysoce bělená navinutá v roli. Vata je obzvlášť měkká a savá, s jemnou stejnoměrnou strukturou a krepem. Vyráběna ve třech a více vrstvách a různých gramáží.

Použití: Jako tlaková poduška při obvazech nebo jako podložka při menších operačních zákrocích a k různým hygienickým účelům.