Jsme předním výrobcem zdravotnických a hygienických prostředků ve střední Evropě.

Jsme hrdým pokračovatelem rodinné společnosti Batist založené v roce 1992.

Ošetřování ran
Ošetřování ran

Fixační náplast s ochranným rukávem pro dialyzační katétry B-PORE

Fixační náplast s ochranným rukávem pro dialyzační katétry B-PORE

Ideální krytí a fixace pro různé druhy žilních katétrů. Rychlá a snadné aplikace. Dokonalé přizpůsobení zvýší komfort pacienta. Zachování aseptických a sterilních podmínek v oblasti aplikace.

Přířezy z gázy

Přířezy z gázy

Charakteristika: Gázový přířez je vyroben ze 100% bělené bavlny, tkané s hustotou 17 vláken/cm2. Má výrazně zvýšenou savost a potřebnou jemnost. Baleno do PE folie v různém počtu kusů závislých na rozměru. Nesterilní balení. Použití: V základní lékařské péči k všestrannému použití ve všech lékařských oborech.

Přířezy skládané z gázy, popř. rolované

Přířezy skládané z gázy, popř. rolované

Charakteristika: Přířez skládaný z gázy (tzv. longeta) je vyroben z měkké, vysoce savé gázy ze 100% bavlny, tkané s hustotou 17 vláken/cm2. Kvalitní bavlněná gáza je skládána ve vrstvách v různých variantách, až 64 vrstev. Připravené skládané čtverce dobře sají, jsou měkké, jemné a nealergizují. Varianta přířezů skládaných s buničitou vatou je má výrazně zvýšenou savost. Vyrábíme také rolované přířezy z gázy. Sterilní i nesterilní verze.

Použití: V základní lékařské péči k všestrannému ošetření ran, zejména při prvním ošetření znečištěných, infikovaných a silně secernujících ran, k absorpci výpotků atd., ve všech lékařských oborech.

Polštářek vatový

Polštářek vatový

Charakteristika: Vysoce savý polštářek ze 100% bavlněné obvazové vaty, zavinutý do gázového přířezu. Gázový kompres se vyznačuje zvýšenou absorpční schopností, měkkostí a dostatečným objemem pro krytí rány. Sterilní i nesterilní verze.

Použití: Ve všech zdravotnických oborech, k vysoušení, čištění a ošetření infikovaných a silně exudujících ran.

Role z gázy

Role z gázy

Charakteristika: Role z gázy jsou vyrobeny ze 100% bělené bavlny, tkané s hustotou 17 a 20 vláken/cm2. Má výrazně zvýšenou savost a potřebnou jemnost. Baleno v určitém počtu dle hustoty do PE folie nebo jednotlivě. Nesterilní balení.

Použití: V základní lékařské péči k všestrannému použití ve všech lékařských oborech.

Skládaná gáza v pásu

Skládaná gáza v pásu

Charakteristika: Obvazová gáza v praktické vinuté formě je vyrobena ze 100% bavlny, s hustotou 17 vláken/cm2 , skládaná ve čtyřech vrstvách. Má dobré drenážní schopnosti, je jemná, savá, dobře přilnavá a vysoce prodyšná. Dodáváme i ve verzi s vložením pásu z bělené obvazové buničiny, která zajišťuje zvýšenou savost. Nesterilní balení.

Použití: Díky praktickému provedení se z gázy dají zhotovit individuální krycí obvazy k ošetření všech typů ran, zejména při prvním ošetření znečištěných, infikovaných a silně secernujících ran, k absorpci výpotků atd.

Tampony stáčené z gázy

Tampony stáčené z gázy

Charakteristika: Tampon je bělená hydrofilní gáza stočená do tvaru vejce, 100% bavlna, tkaná s hustotou 17 vláken/cm2. Vyrábí se v ucelené řadě 11 základních velikostí. Rozměr tamponu je odvozen od velikostí gázového přířezu, ze kterého je tampon stáčen. Tampony jsou pevné a spolehlivé při použití. V portfoliu nesterilní i sterilní, s RTG nití nebo bez RTG nitě.Sterilní balení tamponů je po třech a více kusech.

Použití: Vhodný k běžným lékařským výkonům, k vysoušení krve a sekretů, čištění a ošetřování ran téměř ve všech zdravotnických oborech.

AB kompresy

AB kompresy

Charakteristika: Absorpční kompresy s vysokou savou schopností, jádro z drcené celulózy a povrchem se zdvojenou vrstvou z netkaného textilu. Sterilní provedení.

Použití: Ve všech zdravotnických oborech, k vysoušení, čištění a ošetření infikovaných a silně exudujících ran.

Kompresy z gázy a netkaného textilu

Kompresy z gázy a netkaného textilu

Charakteristika: Kompresy z gázy jsou vyrobeny z bělených bavlněných vláken (100% bavlna), tkaných v počtu 17 vláken/cm2. Kompresy z netkaného textilu ve složení viskóza s polyesterem o plošné hmotnosti 30 g/m2. V portfoliu také s RTG nití a sterilní balení v různém počtu kusů.

Použití: Vhodný k běžným lékařským výkonům, k vysoušení krve a sekretů, čištění a ošetřování ran téměř ve všech zdravotnických oborech.

Kompresy z gázy a netkaného textilu I.V.

Kompresy z gázy a netkaného textilu I.V.

Charakteristika: Kompresy z gázy nebo z netkaného textilu jsou vyseknuté ve tvaru Y. Sterilní provedení obvykle po 2 ks.

Použití: Vhodné jako savé podložení při intravenózní kanylaci.

Obvaz na popáleniny

Obvaz na popáleniny

Charakteristika: Absorpční prošívaná rouška je vyrobena ze 100% bavlněné gázy. Obvaz tvoří rouno z vaty pokryté a prošité hydrofilní gázou, ta působí jako kapiláry. Rychle odvádějí sekret do savého jádra, který dále rozvádí, tím je využita celá absorpční kapacita. Má vynikající savost, měkkost a pevnost. Sterilní.

Použití: Rouška vhodná pro první ošetření a léčbu otevřených velkoplošných popálenin, poleptání, odřenin a krvácejících ran.

WoundEx

WoundEx

Charakteristika: Nově vyvinutá patentovaná látka, zeolit-jodový komplex, představuje exklusivní kombinaci adsorpčních, buněčně stimulujících, hemostatických a antibakteriálních vlastností.

Použití: Pomáhá léčit: bércové vředy a dekubity, kožní defekty u diabetiků a onkologických pacientů, popáleniny, rány povleklé, exudující, infikované, pooperační rány, chirurgické rány, traumatické rány, odřeniny, kousnutí apod.

Více informací na www.WoundEx.cz.